Foto patarimai

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Foto patarimai

Standartinė Tadas » 04 Rgs 2011 09:49

.....Kaip ir kiekvienos gamtos dalies atveju, fotografuojant gėles nėra griežtai nustatytų taisyklių, kurios 100 % garantuotų labai gerą rezultatą. Vis dėlto yra keletas nurodymų, kurie padėtų fotografuoti gėles. Čia juos ir aptarsime.....
Tekstas ir nuotraukos: Jaak Põder
http://www.nikonschool.eu/LT/4202/?art=4151&noh=1" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.nikonschool.eu/LT/4202/?art=4135&noh=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Foto patarimai

Standartinė Aivė » 06 Rgs 2011 10:34

Knyga - "Išsamus fotografijos kursas"
http://shop.efoto.lt/knygos/issamus-fotografijos-kursas" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Foto patarimai

Standartinė RožėDD » 06 Rgs 2011 10:40

Tadai, šį aprašymą aš net atsispausdinusi (xixi)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 06 Rgs 2011 10:44

Aivė rašė:Knyga - "Išsamus fotografijos kursas"
http://shop.efoto.lt/knygos/issamus-fotografijos-kursas" onclick="window.open(this.href);return false;
O apie "muilines" šioje knygoje rašo, ar tik apie veidrodinius fotoaparatus?

Vartotojo avataras
Aivė
Pranešimai: 397
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 06:49

Re: Foto patarimai

Standartinė Aivė » 06 Rgs 2011 10:54

Muiline muilinei nelygu ;) Kartais ir muilines buna geros gerose rankose.
Turejau nebloga Canon'a, tai foto kursuose destytojas ji pavadino 'muiline' :D
Be foto nustatymu knygoje daug ir kitu geru patarimu, o pavartyti knyga galima rimi ;)
http://www.aplinkosprojektas.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 20 Rgs 2011 20:07

Reginos nuotraukos labai puikios, turiu galvoje paskutines, bet man atrodo, tikrai jas apkirpai - juk jos nevienodo dydžio |( O paskutinę iškirpai arba labai mažą fragmentą, arba tas nelaimingas ISO labai didelis. Aš taip įsivaizduoju, kad tai ką toje nuotraukoje matau vadinasi "triukšmai". Savo daugybę tokių išmečiau - ne šimtus, o tūkstančius. Niekaip nesuprasdavau kame reikalas, kol Nijolė neparašė :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Foto patarimai

Standartinė Regina » 20 Rgs 2011 20:15

Nieko nekarpiau, neryškinau, neblyškinau - nieko nedariau, net nebuvau Picasos įsijungus, Tai kad tos nuotraukos absoliučiai vienodo dydžio, milimetras milimetran |( (bent jau mano kompe tai vienodos atrodo), tik vienos gulsčios, o kai kurios stačios. Paskutinės irgi nė trupučio nejudinau, tik fotografuota ji savaite anksčiau, oras kitoks buvo praeitą savaitgalį. Visos darytos automatiniu režimu. O ką reiškia "triukšmai"?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 20 Rgs 2011 20:41

Atsiprašau :$ , vadinasi ta stačia man tokį įspūdį sukėlė. Kas tie "triukšmai" aš nepaaiškinsiu, bet kai skaičiau apie fotografavimą, ten būtent buvo pabrėžta, kad jeigu yra didelė ISO reikšmė atsiranda "triukšmai". Tik, buvo paminėtas kažkoks labai "šustras" fotikas, kuriuo fotografuojant ir aukštu ISO nuotraukos būna kokybiškos. Kai savo nuotraukas peržiūrėjau ir radau ISO daugiau nei 200, buvo net ir 1250, tai štai tos nuotraukos ir atrodydavo jau kaip tapybos, o ne foto darbas.

Tadas
Pranešimai: 692
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 20:11
Miestas: Utena

Re: Foto patarimai

Standartinė Tadas » 20 Rgs 2011 22:00

Triukšmai- tai kai ant nuotraukos pastebimas „spalvotas sniegas“ , grūdėtumas....

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 21 Rgs 2011 06:45

Ačiū, Tadai, tai ir turėjau galvoje. Šioje nuotraukoje tai labai gerai matosi, Reginos nuotraukoje vos pastebimi :)

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Foto patarimai

Standartinė Regina » 21 Rgs 2011 07:02

Aha, supratau :) Tikrai, kai kurios nuotraukos būna tokios taškuotos. Man rodos, kad nuo oro tas priklauso, nes ISO aš niekaip nereguliuoju, nebent pats fotikas reguliuoja. Praeitą savaitgalį buvo labai tiršta migla ir visos nuotraukos tokios murzinai taškuotos

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 21 Rgs 2011 07:29

Jeigu būna tiršta migla, kai jauti kaip mikroskopinės vandens dalelytės sėda ant veido, tada jos lygiai taip pat sėda ir ant objektyvo. Tokiu atveju geriau nefotografuoti. Kaip pastebėjau mano muilinyčioje ISO 100 galima nustatyti, pasirinkus tam tikrą fotografavimo režimą, fotike jis pažymėtas stora linija nupiešta fotoaparato piktograma. Geriausia, kol nesi įgudęs tokius dalykus pastebėti, apkrauti visą ekranėlį įvairiais rodmenimis, tik tada fotografuojamas objektas tampa sunkai įžiūrimas :D

Nijola

Re: Foto patarimai

Standartinė Nijola » 21 Rgs 2011 07:54

Trumpai įsiterpsiu į jūsų pokalbį,
Jei Regina fotografuoja automatiniu režimu tai ir ISO pas ją pasirenka fotikas, jei Regina pritupia ir atsiduria šešėlyje taip pat automatiškai visi parametrai keičiasi, ir atvirkščiai jei fotografuojantis stovės gerai apšviestoje vietoje automatinis rėžimas keisis. taip pat priklauso ir kokiu paros metu fotografuota - apšvietimas. miglotame ore, rūke ir tamsiai būtina fotografuoti gaunasi įdomių kadrų tik tada reik žinoti fotiko galimybes ir viskas. tada reguliuojam ISO deafragmą ir t.t. Lietui lyjant dar gražiau gaunasi - rūke taip pat, tik nepamirškit kas tūrit pasinaudoti blenda, prasčiausiu lietsargiu, atsistokite pastogėje ir t.t.
jei tamsu naudojam stovą ir nesvarbu, kad užsistatom ISO 100 nes norim geros kokybės - be triukšmų, tada vieno kadro fotografavimas kartais užima net pora minčių, tokiu atvėju galimi įvairūs "fintai", taip fotografuojami naktiniai vaizdai - tik su stovu. Stovo neturit panaudokit kėdę ar dar kokį nors stabilų nejudantį daiktą.
Fotografuoti reikia visada ir bet kokiomis oro ar aplinkos sąlygomis, raskit galimybes tai padaryti kartais jos - tos galimybės būna labai paprastos tik reik pagalvoti.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 21 Rgs 2011 08:18

Ačiū, Nijole :) Kaip gerai kad turim tave :*
Fotografavau ruke, objektyvas apsitraukė migla ir nuotrauoje gavau miglą :) Per lietų man gaunasi liūdnos nuotraukos, nebent ir lyja, ir saulė šviečia.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Foto patarimai

Standartinė Regina » 21 Rgs 2011 08:24

Nijole rašė:...jei Regina pritupia ir atsiduria šešėlyje taip pat automatiškai visi parametrai keičiasi, ir atvirkščiai jei fotografuojantis stovės gerai apšviestoje vietoje automatinis rėžimas keisis...
Va čia man tikrai įdomi naujiena - visada galvojau, kad fotikas automatiškai reguliuojasi pagal fotografuojamo objekto apšviestumą, o pasirodo, kad tai priklauso nuo mano buvimo vietos. Būtinai atkreipsiu į tai dėmesį ir pabandysiu

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 21 Rgs 2011 08:44

Kas yra blenda ir kam ji naudojama?
Štai čia rašo apie šį "padarą":
http://www.elektronika.lt/patarimai/ele ... i-i-dalis/" onclick="window.open(this.href);return false;

Nijola

Re: Foto patarimai

Standartinė Nijola » 21 Rgs 2011 08:59

Regina rašė:
Nijole rašė:...jei Regina pritupia ir atsiduria šešėlyje taip pat automatiškai visi parametrai keičiasi, ir atvirkščiai jei fotografuojantis stovės gerai apšviestoje vietoje automatinis rėžimas keisis...
Va čia man tikrai įdomi naujiena - visada galvojau, kad fotikas automatiškai reguliuojasi pagal fotografuojamo objekto apšviestumą, o pasirodo, kad tai priklauso nuo mano buvimo vietos. Būtinai atkreipsiu į tai dėmesį ir pabandysiu
Regina jug fotografuojamas objektas yra statiškas- mūsų atvėju (nebent stiprus vėjas) o su fotiku tu judi, eini ratu, pagal saulę ir keiti tuo pačiu fotiko automatinius parametrus, bet tai vyksta tik tada kai naudojeme tik automatinį rėžimą. Kitu atvėju tu paėjai kitur nustatinėji (jei pasikeitė apšvietimas) keiti ir nustatymus.
blendą taip pat gerai naudoti kai yra daug saulės arba nori fotografuoti prieš saulę, tada tik pasirink tam tikrą kampą - čia jau bandymu keliu, vieniems tokos notraukos gražios, o kitiems, kaip mano vyras sakydavo tik sugadintas kadras. fotografija labai neapibrėžtas, abstraktus, nesnusakomas užsiėmimas, nes man gali būti labai gražu kitam jokio susidomėjimo, dėl foto nuotraukų vertini niekada nereik kategoriškai.
Fotografijoje pirma reik gerai žinoti fotiko galimybes, antra gerai žinoti pagrindines fotografijos taisykles, o vėliau jas laužyti jei to norisi.
Visos taisyklės ir kuriamos, kad jas laužytume, apeitume.
ką norėjau pasakyti pirmų pirmiausia gerai išmokstame taisykles, o tik vėliau jas laužome

Nijola

Re: Foto patarimai

Standartinė Nijola » 27 Spa 2011 23:00

Siūlau paskaityti
http://www.nikonschool.eu/LT/4202/?art= ... h=1&page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Foto patarimai

Standartinė RožėDD » 28 Spa 2011 07:54

Nikon'o atstovas, kai pirkau prieš gerą mėnesį Macro objektyvą, minėjo jog galbūt pavasariop organizuos praktinius fotografijos kursus.
Jei organizuos - pranešiu.
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Foto patarimai

Standartinė Aistė » 09 Lie 2013 21:02

Papasakokite kaip fotografuojate baltas rožes (drunk) Jeigu fotografuoju žiedus viskas gerai, bet jeigu fotografuoju visą krūmą iš tolėliau visi žiedai susilieja, ir atrodo kaip dažais aptaškytas krūmas... O taip norėjo parodyti Climing Iceberg, tik dabar pasižiūrėjau, kad nelabai turiu ką rodyti :(

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Foto patarimai

Standartinė Aistė » 05 Bir 2014 10:11

Gal kas galit atskleisti kaip keliat foto į posimage.org. Mano nuotraukų dydis dažniausiai yra didesnis negu leidžia įkelti. Todėl aš keliu pas save į google, tada išsaugau mažesnio dydžio foto ir vėliau keliu jau tada į postimage.org bet tokia ilga pasaka... Gal yra kažkoks paprastesnis būdas? Nes taip nukenčia ir foto kokybė :(

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2014 10:22

Nuotraukų tvarkymui naudoju "Picasa". Norimą talpinti nuotrauką reikia eksportuoti (prieš tai galima apdoroti: apkarpyti, paspalvinti ir t.t.), tuomet susikuria aplankas "Picasa eksportai", iš jo ir reikia keti nuotraukas į post.image - jokių problemų dėl dydžio. Aišku, nuotraukos kokybė kažkiek nukenčia, bet už tai labai greitas sukėlimas. Keliant, reikia pasirinkti jau "postimage' norimą nuotraukos dydį, pats dydžiausias, nėra pats geriausias - nuotraukos išpaukia. Dažniausia renkuosi laiškams arba 15 colių įstrižainei.

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

Re: Foto patarimai

Standartinė Aistė » 05 Bir 2014 10:29

Ačiū Loreta, einu bandyti. Turiu Picasa, bet niekados taip nebandžiau kelti. Ačiū (flower)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Foto patarimai

Standartinė Jūratė » 05 Bir 2014 10:29

Aš su Picasa taip ir nesusidraugavau.. Man labai painus ten valdymas, niekada nerandu ten nueksportuotų nuotraukų. Nuotraukų redagavimas neblogas.
Nuotraukas atsidarinėju su MS Ofiso pagalba, paprasčiausiai, ten ir pasikarpau ar jei reik, kažkiek paredaguoju (labai daug funkcijų nėra), sumažinti dydį galima Edit picture/Resize/Percentage of original... (dažniausiai renkuosi šią opciją). Kokybės sumažėjimo mano nepatyrusia akim neįžiūriu, jei nereikia spausdinti didelių formatų ar pan.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Foto patarimai

Standartinė LoretaA » 05 Bir 2014 10:46

Eksportuotos nuotraukos ieškomos jau ne Picas-e, o kompe. Reikia žiūrėti "pictures" (man atrodo :? ). Vieną kartą iš ten paėmus nuotrauką, post image pati atidarys tą vietą kur jos eksportuotos. Aišku gali netikti data, nes kievienai nuotraukų "siuntai" susikuria aplankas su data arba kaip mes ji patys pavadinam. Tuomet vienu laipteliu į viršu ir pasirenki kitą eksportuotų nuotraukų siuntą. Tą pačią nuotrauką galima daug kartų eksportuoti, pvz, ją skirtingai apdorojus, tuomet prie jų susikuria numerio plėtinys -001 ar 0001 ir t.t. Man labai patogu ir paprasta.

Skelbti atsakymą

Grįžti į