Therese Bugnet

XIX a. pabaigoje susidomėta šia šalčiui atsparia, vešlia, dekoratyvia ir nereiklia rūšimi.

Moderatorius: Rūta

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Therese Bugnet

Standartinė LoretaA » 24 Lap 2011 21:02

Manau nusipelno ši rožė būti įtraukta į mūsų sąrašus.
Išvesta Georges Bugnet, Kanadoje, 1950 metais.
Gal būt savo nepaprastą atsparumą šalčiui ji paveldėjo iš "Pelouses" ar "R. kamtchatica"?
http://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=1.56455&tab=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Kol kas paskutines žiemas lydintys šalčiai šios rožės niekaip neveikia - ji puikiai peržiemoja iki pačių šakų galiukų be jokio dengimo. Todėl ir nusprendžiau, kad apie ją būtina parašyti. Gal būt kas nors neturi sąlygų tupinėti apie rožes ir uždengti jų žiemai. Tuo atveju "Therese Bugnet" kaip tik jums. Krūmas gražios fontano formos, šakos tamsios slyvinės spalvos, žiedai šviesiai rožiniai vidutinio dydžio. Labai gražūs šios rožės lapai, visai neprimenantis Hybrid Rugosų lapus. Geriausiai ją sodinti už mažesnių augalų, antrame plane. Iš trūkumų paminėčiau - gana anksti numeta lapus ir žiedai laikosi palyginti neilgai. Bet tai tikrai graži, viena iš anksčiausiai pradedančių žydėti ir visą vasarą pavienius žiedus skleidžianti rožė, kuri papuoš kaimo sodybą. Krūmas išauga didelis, maždaug 2x2 metrų ir jam reikia nemažai erdvės.
PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis

Vartotojo avataras
zebenkstiejka
Pranešimai: 124
Užsiregistravo: 16 Rgs 2010 08:17
Miestas: Vilnius-Molėtų raj.
Susisiekti:

Re: Therese Bugnet

Standartinė zebenkstiejka » 26 Lap 2011 10:01

Turiu šią rožę du metus, kažkodėl labai vargiai pas mane auga. Aukštis apie 40cm. ir daugiau niekaip. Šiemet žydinčios nemačiau. Lapai sveiki, gražūs, neatrodo kad kažkuom sirgtų. Nežinau kas su ja "ne taip".
Aš nuskinsiu rožių kvietkų
inlaisiu dūnojun
plauk rožele raudonoji
in mano šalelę

Vartotojo avataras
nijea
Pranešimai: 92
Užsiregistravo: 02 Bir 2011 20:38

Re: Therese Bugnet

Standartinė nijea » 26 Lap 2011 11:18

pas mane ši rožė sodinta pernai rudenį iš Sibirkos... pasodinau daržo gale, o dabar paskaičius, kad pas Koalą ji taip plačiai auga, ėmiau manyti, kad nelabai tinkamą vietą jai būsiu parinkusi, nors šiais metais smarkai nepaaugo - apie gerą pusmetrį, gal kiek daugiau, tačiau kelmelis dailus, proporcingas, labai gražiai atrodo apibarstytas lietaus ar rasos lašeliais, kaip deimančiukais ant matinių lapų. Žydėjo šiais metais irgi ne per gausiausiai, bet tikiuosi dar įsibėgės... Dengti neplanuoju, tik durpėmis užpyliau - žiūrėsiu kaip bus, lai grūdinasi... :)
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
vilmis
Pranešimai: 720
Užsiregistravo: 15 Rgs 2010 14:28
Miestas: DK/LT
Susisiekti:

Re: Therese Bugnet

Standartinė vilmis » 26 Lap 2011 16:26

Auginau kažkada šią rožę. Auga ir dabar tik pavasarį ant jos užvirto pjaunamas juodalksnis tai gerokai aptraiškė. Jei gerai atsimenu sodinta 2008. Niekada nebuvo dengta. Žydėjimas neilgas, nekartoja. Labai gražios šakos - žiemą įgauna purpurinę spalvą. Nuotraukos darytos 2009 birželį.

Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Therese Bugnet

Standartinė LoretaA » 27 Lap 2011 18:03

Nekartoja, bet žydi pavieniais žiedais visą vasarą ;) Šiaip, tai man ji graži ir be žiedų :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Therese Bugnet

Standartinė LoretaA » 27 Lap 2011 20:47

Rugpjūčio pabaiga :)
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Therese Bugnet

Standartinė Esmiralda » 09 Sau 2017 14:32

Kaip dabar pas Jus auga ši rožė?
Užsimaniau jos ir galvoju kokią vietą jai parinkti.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Therese Bugnet

Standartinė Regina » 09 Sau 2017 14:35

Pas mane gerai auga :) Turiu tris savašaknes. Pernai buvo nedengtos, nieko joms nenutiko.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Therese Bugnet

Standartinė Esmiralda » 09 Sau 2017 14:41

Žydi pakankamai? Džiugina?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Therese Bugnet

Standartinė LoretaA » 09 Sau 2017 14:45

Bent jau pas mane - žydi nepakankamai ir beveik nedžiugina (xixi) . Bet turbūt todėl, kad užkišta labai ir mažai saulės mato.

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Therese Bugnet

Standartinė Regina » 09 Sau 2017 14:51

Loreta, bet tau juk patinka, kai mažai žiedų ;) :D
O aš tai tikrai nemėgstu, kai rožės kukliai žydi. Ji tikrai gana kukliai žydi ir aš jos beveik nepastebiu. Tiksliau - pastebiu tik žydėjimo pradžioj, nes pražysta viena iš pirmųjų, kai dar nebūna daugiau kuo gėrėtis.

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Therese Bugnet

Standartinė LoretaA » 09 Sau 2017 14:56

Labai taikliai pasakyta - pastebiu, nes pražysta viena pirmųjų ir viskas - daugiau jos nematau.
Regina, man patinka kai žydi normaliai, o ne kai žiedus gali suskaičiuoti ant dviejų rankų pirštų :)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Therese Bugnet

Standartinė Rūta » 09 Sau 2017 14:58

Tai viena nedaugelio rožių, kurių nedengiam ir nė į galvą neateina, kad galėtų jai kas nutikti, išaugo į didžiulius krūmus, kurie žiemą puošia raudonais stiebais. Žydi pirmiau negu pagrindinė banga, žiedeliai nėra itin dideli ar kaži kaip įspūdingi, bet mieli, jaukiai pasigamžę, man žavūs. Kvapas švelnus, bet yra. Rudenį negausiai kartoja. Pas mus didžiasia bėda su šia rože – laukiniai ūgliai, su kuriais sunkiai sekasi kovoti, bet šalia yra priaugę ir šaknimis pasidaugiusių rožių, taigi laukiu, kol nauji savašakniai krūmai pakeis skiepytus – t. y. užaugs savašakniai, o skiepytus iškasim. Tiesą sakant, pas mus formuojasi nemenkas savašaknių Terezų sąžalynas, taip kad, Esmiralda, jei tik norėsi, galėsim iškasti kokį krūmelį :)
Šią rožę sodinčiau gal ne centrinėj vietoj, bet kur pakrašty puikiausiai tiktų – jau vien dėl to, kad žiemoja nedengiama ir gali išaugti į didelį krūmą.

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Therese Bugnet

Standartinė Esmiralda » 09 Sau 2017 15:22

Ačiū, labai aiškiai apibūdinote (like)
Jei merginos pasidalins :* auginsiu nuošaly labiau kaip gražų krūmą, nei rožę ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Therese Bugnet

Standartinė Rūta » 10 Sau 2017 11:34

Žinoma, pasidalins :*

Vartotojo avataras
Esmiralda
Pranešimai: 1631
Užsiregistravo: 11 Bir 2013 13:51

Re: Therese Bugnet

Standartinė Esmiralda » 10 Sau 2017 12:22

Rūta rašė:Žinoma, pasidalins :*
Labai Jums ačiū iš anksto :* :* :*

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Therese Bugnet

Standartinė Gema » 10 Sau 2017 13:47

Šita rožė, kaip supratau, niekada nebūna apsipylusi žiedais, ir ne tik pas mane?

Vartotojo avataras
Regina
Pranešimai: 4280
Užsiregistravo: 14 Rgs 2010 19:43
Miestas: Vilnius/Dubingiai

Re: Therese Bugnet

Standartinė Regina » 10 Sau 2017 14:00

Kaip įdomu, kad pas Rūtą skiepyta Teresė leidžia savas atžalas |( Maniškės savašaknės, bet nei viena jokios atžalėlės neišleido.

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Therese Bugnet

Standartinė Rūta » 10 Sau 2017 15:03

Leidžia kaip pasiutus tas atžalas, tiksliau jos visos trys leidžia, nes turim tris krūmus. Čia tikriausiai dėl to, kad pasodinta pernelyg negiliai – tai ir laukiniai ūgliai kamuoja, bet yra ir geroji šios blogybės pusė – tai pasidauginusios rožės :) Pirktos iš Sibirkos kažinkada.
Manau, kad šią rožę geriausia auginti savašaknę, nes atspari šalčiams, nereikia dengti ir dėl laukinių atžalų nereikia sukti galvos.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Therese Bugnet

Standartinė Gema » 10 Sau 2017 15:18

Manoji neleidžia jokių atžalų ir nėra labai vešli. Bet dabar, kai ja pasiskundžiau, gal šią vasarą ji susirūpins. ;)

Vartotojo avataras
Rūta
Pranešimai: 3010
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 08:27
Miestas: Vilnius – Kaunas

Re: Therese Bugnet

Standartinė Rūta » 10 Sau 2017 15:23

Gema, gal tiesiog jai dar reikia laiko :) Kiek mano patirtis rodo, tai labai neproblemiška ir linkusi į didelį, vešlų krūmą išaugti rožė. Tiesa, pas mus jos auga visiškai saulėtoje vietoje, nieko neužstojamos, gal dėl to ir patinka.

Skelbti atsakymą

Grįžti į