'Alchymist'

Šios grupės rožės išvestos pakartotinai kryžminant smulkiažiedes laipiojančias (Hybrid Multiflora ir Hybrid Wichuriana) su arbatinėmis hibridinėmis, floribundinėmis ir kitoms grupėms priklausančiomis rožėmis.

Moderatorius: Rūta

Vartotojo avataras
Aistė
Pranešimai: 703
Užsiregistravo: 25 Rgs 2010 12:48
Miestas: Vilniaus rajonas-Molėtų rajonas

'Alchymist'

Standartinė Aistė » 13 Gru 2011 11:56

1956 metais Kordes išvesta laipiojanti rožė. Stipri, gaji rožė. Žiedai dideli, dažniausiai kekėse. Labai graži , bet deja žydi tik kartą. Jeigu žydėtų pakartotinai, greičiausiai būtų mano mėgstamiausia. Pas mane nesirgo, gal tik apatiniai lapukai, jeigu ir truputuką daugiau :) tai nepastebėjau. Lapai žali (xixi) tai yra šviesiai žali, neblizgūs. Išauga iki 2-3 metrų. Kad trijų metrų galiu tai patvirtinti. Tiesa tik kelios šakos išaugo tokios didelės. Koala neduos sumeluoti, kad tai tikrai didelė rožė. Jai reikia daug vietos. Manau neteisingoje vietoje ją pasodinau ir jinai neišaugs iki maksimumo, bet manau vistiek atskleis viską ką sugeba.
PaveikslėlisPaveikslėlis
Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Alchymist

Standartinė LoretaA » 13 Gru 2011 12:50

Norėčiau paprieštarauti dėl žiedų kekėse. Sakyčiau ne kekėse, bet per visą šakos ilgį kasose (xixi) Beje, rusų forume skaičiau, kad tai rožė kurį neskuba žydėti, net trečiais metais žydi tik pavieniais žiedais. Ji pas mane keturi metai, du metus reikėtų atmesti (pirmus - tik pasodinta, trečius - nušalusi), ir tai, pirmais metais po pasodinimo žydėjo gal kokiais 7 žiedais, visiškai nušalusi - 5, o šią vasarą tūkstančiais (čia man taip atrodo (xixi) ) žiedų. Pas mane ją vieną iš pirmųjų kiekvienais metais apipuola voratinklinės erkės ir šiemet rudenį jį buvo plikutėlė. Gal vieta nėra labai tinkama, nes netoli žilvyčių gyvatvorė, o gal, tiesiog, bloga priežiūra. Šios rožės žiedai iš tiesų nebijo nei lietaus, nei saulės, tik juos labai graužia įvairaus plauko vabalai. Man labai patinka šios rožės žiedų forma - primena senovinių arbatinių rožių (sun)
Išaugs ji iki to maksimumo - kiti augalai turės pasitraukti, o ji tikrai augs tiek kiek jai reikės. Aš kiekvieną vasarą gaudau ilgiausias šakas, kurios kėsinasi užgrobti visą rožyną :D

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Alchymist

Standartinė LoretaA » 13 Gru 2011 18:59

Štai toks "pumpurynas" ir tokio "pumpuryno" keli kvadratiniai metrai. Iš dalies galima sakyti, kad kekėse, bet kadangi pražysta visa plokštuma kaip siena, tai atskirų kekių aš ir nematau - nieko panašaus į "Crown Princess Margareta".
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
RožėDD
Pranešimai: 662
Užsiregistravo: 03 Geg 2011 07:36
Miestas: Vilnius
Susisiekti:

Re: Alchymist

Standartinė RožėDD » 13 Gru 2011 19:11

koala rašė:Štai toks "pumpurynas" ir tokio "pumpuryno" keli kvadratiniai metrai. Iš dalies galima sakyti, kad kekėse, bet kadangi pražysta visa plokštuma kaip siena, tai atskirų kekių aš ir nematau - nieko panašaus į "Crown Princess Margareta".
Paveikslėlis
O čia tai beeent... (like) ($)
http://sodoziedai.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Alchymist

Standartinė Rita » 13 Gru 2011 19:36

Pas mane ši rožė pasodinta šį rudenį,vis abejojau ,ar sodinti,nes žydi vieną kartą,bet po visų liaupsių nebeiškenčiau ir įsigijau :) man atrodo,kad gavo pačią geriausią vietą kiek beįmanoma-ties namo kampu rytų-pietų pusėse,visiškai viena ,aplink nei vienos rožės,galės plėstys,kiek tik panorės.Žiūriu į Koalos Alchymistą ir užsisvajoju,negi ir pas mane kada nors taip galėtų būti? <3 Nuostabi rožė,vis grožėdavausi Nijolės namų puošmena,dabar Koalos... (flower)

Vartotojo avataras
Gulbe
Pranešimai: 235
Užsiregistravo: 19 Rgp 2011 14:35

Re: Alchymist

Standartinė Gulbe » 15 Gru 2011 20:47

O kiek laiko ši stebuklinga rožė žydi? Kai jau žydi rimtai, t.y. po 4 metų? :) O kai nužydi, ir jei neserga, ar graži lapija, ar reikia kažkuo užstoti? Kaip toleruoja dalinį pavėsį?

Nijola

Re: Alchymist

Standartinė Nijola » 15 Gru 2011 22:34

Gulbe rašė:O kiek laiko ši stebuklinga rožė žydi? Kai jau žydi rimtai, t.y. po 4 metų? :) O kai nužydi, ir jei neserga, ar graži lapija, ar reikia kažkuo užstoti? Kaip toleruoja dalinį pavėsį?
Dalinį pavėsį toleruoja beveik visos rožės, bet reik nepamiršti ir tai, kad visgi daliniame pavėsyje rožės mažiau žydi, rožė sulės gerbėja.
Alchymisto lapija tanki ir graži, lapai šviesiai matiniai, bet antroje vasaros pusėje (rugpjūtis) ji visgi suserga dėmėtlige iš 10 balų duočiau apie 7/8 ir pas mane ją puola voratinklinė erkutė. Pridengti kitu augalu nelabai įsivaizduoju nes ji gigantė. Pas Loretą pirmame plane kitos rožės.

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Alchymist

Standartinė Virginija » 18 Gru 2011 16:30

Pas mane pasodinta daliniame pavėsyje, žydi neblogai. Kadangi pasodinta prie terasos, nužydėjus, priekį uždengia nauji sveiki ūgliai. Šiaip nėra ligota, aš vertinčiau panašiai kaip Nijolė.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Alchymist

Standartinė kukushka » 25 Vas 2012 13:29

O tas dalinis pavėsis tai kiek valandų? Priminkit neišmanėlei :$

Beje, ar įsivaizduojate Alchymist ant gelsvos spalvos namo sienos? Nepranyktų žiedai? Ar lapija sudaro žiedams foną?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Alchymist

Standartinė Virginija » 25 Vas 2012 14:13

Pas mane pasodinta vakarinėje terasos pusėje, tai saulė atsiranda tikrai vakarop, niekada valandų neskaičiavau :)
Čia ne itin gera nuotrauka, bet gal susidarysit vaizdą. Nuotraukoje vaizdas iš terasos pusės, čia turbūt dar trumpiau saulė būna. Kaip ir nelabai permatoma. Daugiau žydi iš kitos pusės. Aišku, saulėje gal žydėtų gausiau.

Paveikslėlis

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Alchymist

Standartinė LoretaA » 25 Vas 2012 14:23

O kaip šakas iš to tinklo išnarpliojate |( , kai reikia žiemai prilenkti ? Kai mačiau grožėjausi ir tiek, dabar kai pamačiau, kad jos nardo kiaurai, truputį baisoka pasidarė, apie tai pagalvojus.
Kukushkai : galima įsivaizduoti ir ant gelsvos sienos, bet ... geriau būtų kitos spalvos. Tiesa, lapų ši rožė turi daug, tik kai žydi nelabai jie matosi |( Sieną galima ir perdažyti :) Dabar taip dažoma gabalais, kaip šešėliai atrodo - man visai gražu. O koks jūsų namas?

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Alchymist

Standartinė Virginija » 25 Vas 2012 14:36

Nėra taip jau sudėtinga ištraukti, šakos juk lanksčios :) Bet dabar nėra tinklo ties rože, tik horizontalūs "špalieriai". Šiemet nežinau, kaip atrodys, nes pernai daug šakų išgenėjau, jau paseno.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Alchymist

Standartinė Gema » 25 Vas 2012 15:13

kukushka rašė:O tas dalinis pavėsis tai kiek valandų? Priminkit neišmanėlei :$
Teoriškai min 4 val., o jeigu taip vadinamas "dappled shade", kai skysta laja, tada gal kitaip, gal pas ką taip auga? Žr. temoje Rožė pavėsiui.

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Alchymist

Standartinė kukushka » 25 Vas 2012 18:05

Namas tinkuotas - gelsva spalva, na, ir pamatas a la alyvinės spalvos. Ta siena rytinėje pusėje, ten saulės yra iki ~12-13 valandos. Ech, reikia pagalvot apie geresnę vietą Alchymist'ui.

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Alchymist

Standartinė Rita » 25 Vas 2012 19:04

O man atrodo rytinė pusė pati geriausia rožėms <3
O dėl netinkančios namo spalvos,galėsit" Alhymistui"pagelbėti pasodinę violetinę raganę,juk tikriausiai užsisakėte :)

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Alchymist

Standartinė LoretaA » 26 Vas 2012 07:01

Alchymist - as vienodai gerai auga ir rytinėje ir pietinėje pusėse - saulės jis nebijo. Drąsiai galit sodinti prie namo sienos - pamačiau kokios ji spalvos, ši rožė tikrai puikiausiai matysis. Kaip sako Rita, jeigu dar pasodinsit raganę - bus tikrai gražu. Be to kadangi jis žydi tik vieną kartą, tai saulės jam užteks, nes bus pirmą vasaros pusė, pakartotinai žydinčioms rožėms salės trūksta rytinėje pusėje.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Alchymist

Standartinė Gema » 26 Vas 2012 07:17

Loreta, kodėl saulės trūksta rytinėj pusėj pakartotinai žydinčioms?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Alchymist

Standartinė LoretaA » 26 Vas 2012 07:41

Jeigu rožė pasodinta prie sienos, tai pirmąją vasaros pusę saulė švies apie 6 ar net 7 valandas, o antroje vasaros pusėje saulės bus tik iki kokios 11 valandos - vėliau ir pradės šviesti. Bent jau mano atveju taip yra - kaimynų namas už kokių 10 -13 metrų, tai kol ji pakyla virš to namo, dar porą valandų praeina. Turiu rytinėje pusėje pasodintas rožes - pakartotinai žydinčios, praktiškai tampa vieną kartą žydinčiomis. Jeigu rožė būtų nuo namo sienos per 3 ar 5 metrus, tada saulės būtų žymiai daugiau, bet tada ją kepintų ir pietinė saulė.

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Alchymist

Standartinė Gema » 26 Vas 2012 08:05

Vadinasi, renkant rožei vietą reikia pasižymėti, kur ir kiek šviečia saulė. Arba paaukoti pakartotinį žydėjimą, jeigu būtent toje vietoje reikia rožės :B .

Rita
Pranešimai: 754
Užsiregistravo: 29 Gru 2010 12:17
Miestas: Kaunas

Re: Alchymist

Standartinė Rita » 26 Vas 2012 08:14

Gema,Loreta sakė nelabai tinka,kai pakartotinai žydinčios rožės prie pat sienos pasodintos,o,jei per atstumą-gerai,pas mane žydi puikiausiai,apsipylę žiedais (flower)

Vartotojo avataras
kukushka
Pranešimai: 226
Užsiregistravo: 23 Rgs 2010 08:03
Miestas: Alytaus r.

Re: Alchymist

Standartinė kukushka » 26 Vas 2012 12:14

Ačiū už patarimus (flower)
Taip, gautų Alchymist'as į kompaniją porą raganių, "Romantika" ir "Blue Angel" ("Blekitny Aniol"). O kiek jam vietos reikėtų palikti į plotį, jei jį vėduokle ant sienos formuočiau?

Vartotojo avataras
LoretaA
Pranešimai: 6124
Užsiregistravo: 13 Rgs 2010 06:48
Miestas: Jonava/Siesikai

Re: Alchymist

Standartinė LoretaA » 26 Vas 2012 12:39

Priimkim, kad šakos išaugs iki 3 metrų ilgio, tai maždaug 4 - 5 metrų iš viso reikėtų. Į abi puses nuo kamieno apie 2 ar 2,5 metro. Ir tai tikrai ne per daug :)

Gema
Pranešimai: 2245
Užsiregistravo: 07 Sau 2012 14:58
Miestas: Daugailių sen. Utenos r.--JK
Susisiekti:

Re: Alchymist

Standartinė Gema » 26 Vas 2012 15:34

Rita rašė:Gema,Loreta sakė nelabai tinka,kai pakartotinai žydinčios rožės prie pat sienos pasodintos,o,jei per atstumą-gerai,pas mane žydi puikiausiai,apsipylę žiedais (flower)
Štai kokia svarbi kiekviena smulkmenytė. Ačiū, Rita :)

Virginija
Pranešimai: 1460
Užsiregistravo: 22 Rgs 2010 13:09
Miestas: Vilniaus raj.

Re: Alchymist

Standartinė Virginija » 26 Vas 2012 15:56

Na, Loreta rašė -"per 3- 5 m", tai tada jau negalim sakyti, kad tai pasodinta pusiau pavėsyje, tai bus - pasodinta saulėje :)

Vartotojo avataras
Jūratė
Pranešimai: 4020
Užsiregistravo: 11 Rgs 2010 20:07
Miestas: Vilniaus raj.

Re: 'Alchymist'

Standartinė Jūratė » 07 Bir 2012 12:07

Pasodinta 2009 metų vasarą, bet pirmi metai matau tokį "pumpuryną" :D
Paveikslėlis
Jau dabar džiaugiuos nelaukdama, kada tos kasos pražys :)

Skelbti atsakymą

Grįžti į